Оновлений Google Chrome для macOS став енергоефективнішим та менш ненажерливим

Google повільно, але впевнено намагається наздогнати Apple у швидкості, зручності та ефективності браузера для macOS, хоча Safari й досі залишається переможцем у цій битві. Минулого тижня Chrome отримав оновлення — розробники кажуть, що браузер став менш ненажерливим і використовує на 65% менше енергії для роботи.

Тепер Chrome вміє звільняти до 100 Мб з кожної відкритої вкладки за рахунок нового механізму використання пам’яті, тож вкладки відкриваються швидше і використовують для цього менше ресурсів. Також бразуер буде рідше активувати повітряне охолодження комп’ютеру, що загалом дозволить зменшити витрати енергії на 65%.

Зміни відбулись і у версіях браузеру для Windows та Android. Розробники запевняють, що змогли зменшити використання пам’яті Windows-версією на 22% — завантаження GPU впало в середньому на 3%, а загалом ефективність підвищилась на 9%.

Слайд з презентації Apple

Але навіть з такими показниками Chrome ще дуже далеко до Safari, коли розмова заходить про швидкість роботи. Минулого року Apple на власній презентації показала результати порівняння, де Safari виявився на 50% швидшим за Chrome. Все це завдяки оптимізованому використанню JavaScript та, звісно, власній архітектурі та загальній оптимізації операційної системи.